İmplant Sonrası Antibiyotik Kullanılırmı?

Ağız ve Diş Sağlığınıza Özen Gösterin

İmplant Sonrası Antibiyotik Kullanılırmı?

antibiyotik

Şurası unutulmamalı, İmplant tedavisi, başlı başına bir cerrahi işlemdir. Her cerrahi operasyonda olduğu gibi, bu işlemde de çeşitli kesme ya da kanama durumları ortaya çıkacaktır elbette. İyileşmenin tamamen ve net olarak sağlanabilmesi, daha acısız bir tedavi süreci yaşanması açısından, implant tedavisi sonrasında diş hekimi söz konusu durumlar için bir takım antibiyotik ürünleri hastaya yazabilir.

Kısaca implant tedavi süreci bitse bile, sonrasındaki yapılacak bakım ve kontrol aşamasında hastanın içinde bulunduğu durum, yara yada kanama şartları ve hatta diş hekiminin programı gereği bir takım antibiyotik ilaçlar kullanılabilir. Kullanımı değişkenlik gösteren bu tür ilaçlar, implant ameliyatı ve antibiyotik kullanımı konusunu ortaya çıkartır.

Tedavisi Sonrası Antibiyotik Kullanımı Nasıl Oluyor

İmplant tedavisinin hemen ardından ortaya konan bir takım ilaç reçeteleri, elbette ki bazı tür antibiyotik ilaçları da içerebilir. Zira bu ilaçlar, özellikle tedavi sonrası süreçte hastaya oldukça yardımcı olmaktadır.

Ancak hangi tip antibiyotik ilacın ne kadarlık kullanılacağı ile ilgili net ya da kesin bir durum yoktur. Bu ilaç kullanımı, doğrudan hastanın durumu, operasyon bölgesinin durumu, diş hekiminin görüşleri ve diğer sebepler temel alınarak ortaya çıkmaktadır.

Sağlıklı bir tedavi sürecinin bütünü ile gerçekleşebilmesi için cerrahi operasyon sonrasındaki iyileşme adımlarında, hastalar kesinlikle diş hekimlerinin verdiği reçetelere ve tavsiyelere uymalıdırlar. Eğer bu tavsiye ya da reçetelerde antibiyotik varsa, bu ilaçlar da muhakkak alınmalı ve aksatılmadan kullanılmalıdırlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.