Kemik Tozu Ne Zaman Kullanılır

Ağız ve Diş Sağlığınıza Özen Gösterin

Kemik Tozu Ne Zaman Kullanılır

kemik tozu

Bilindiği üzere diş kaybının yaşandığı alanlara diş entegresi yapılarak uygulanan bir tedavi metodu olan implant, özellikle uygulama alanı ve metotları açısından oldukça önemli bir konuyu kapsıyor. Temel anlamda baktığımızda, diş eti ve çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökünün üst bölümüne diş protezi monte edilmesi işlemini içeren implant tedavisinde, kişinin çene kemiğinin sağlamlığı ve gücü oldukça önemli yer kaplamakta.

İşte tam bu sırada, bazı hastaların çene kemiklerindeki kemik yoğunluğunun ciddi anlamda azlığı ya da kemik kaybı durumu söz konusu tedavi yöntemini imkânsız kılabiliyor. Ancak, son zamanlarda gündeme gelen İmplant Tedavisinde Kemik Tozu Kullanımı tekniği oldukça önemli.

İmplant Tedavisinde Kemik Tozu Kullanımı

Başlangıç aşamasında İmplant tedavilerine başlanmadan önce, belli başlı tetkikler elbette ki yapılmaktadır. Bu tetkiklerin içinde, çene kemiğinin yoğunluğu ve kemik kaybı olup olmaması da büyük önem arz eder.

İşte bu noktada, diş hekimlerinin uygun çene kemiği olmayanlara implant yapamadıkları, çünkü yapay kökün çakılması gereken uygun kemiğin bu tip hastalarda bulunmadığı büyük bir handikaptı. Fakat artık, kemik tozu kullanımı ile oluşturulan uygun yoğunluklu çene kemiklerine implant tedavisi uygulamak mümkün oluyor.

Günümüzde artık Kemik tozunun çeşitli karışımlar sonucunda yoğunluğu yetersiz bölgelere uygulanması ile elde edilen %99 canlılık oranına sahip yeni kemiklere, rahatlıkla implant diş kökü yerleştirilebiliyor. En nihayetinde ise sağlam bir dişe sahip olan hastalar, hem estetik hem de sağlık yönünden başarılı bir operasyonu atlatmış oluyorlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir